CZKEUR

*** Rozdělení topení

Nezávislé topení se dělí dle konstrukce a ohřívaného média na TEPLOVODNÍ nebo TEPLOVZDUŠNÉTEPLOVODNÍ TOPENÍ
•montuje se převážně do osobních vozidel, ale svoje uplatnění najdou také ještě v nákladních vozidlech, nebo pracovních strojích. V kombinaci s boilerem, samozřejmě v obytných karavanech, popřípadě lodích. Získané teplo je přes vodní okruh přenášeno do výměníku vozidla, a pak dále distribuováno vlastním vzduchovým rozvodem vozidla posádce. Výhoda teplovodního topeni je , že ohřívá nejen interiér vozidla , ale předehřívá také motor, který nemusí pracovat v extremních podmínkách. Snižuje se tak nejen opotřebení pohonného ústrojí, ale také spotřeba paliva a emise škodlivých plynů.

  

TEPLOVZDUŠNÉ TOPENÍ
•montuje se převážně do nákladních vozidel, dodávek, karavanů a také lodí. U teplovzdušného topení dochází přímo k ohřevu vzduchu, který je poté rozváděn na požadované místo ve vozidle rozvody vzduchu. Teplovzdušná topení se montují do vozidel, která je nutno vytápět delší dobu např., v nichž řidiči přespávají, nebo do užitkových prostor sloužících například k převozům lidí nebo zboží. Výhody jsou okamžité teplo a nízká spotřeba elektrické energie a paliva.
  


 

TEPLOVODNÍ nebo TEPLOVZDUŠNÉ

Nezávislá topení Eberspacher Webasto Ateso, rozdělení dle konstrukce a ohřívaného média

                                                                                                                                                                                

Provozovatel webu, Petr Šíp auto-moto, se sídlem Československé armády 923/29, Zábřeh , 78901, IČ: 60975059, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím